Proč bydlet na Opatově

Datum publikace článku: 15. 02. 2020

Odpověď na otázku, proč se zajímat o bydlení na Opatově, může být překvapivě jednoduchá. Pokud hledáte cenově dostupné bydlení v Praze s dostatkem služeb, dobrou dopravní dostupností a se spoustou možností trávení volného času, na Opatov natrefíte okamžitě. A obtížně budete hledat se stejnými kritérii konkurenci.

Proč bydlet v Praze 4 na Opatově

Bydlení na Opatově nerovná se bydlení na sídlišti. Naopak, pokud si vyberete některou z novostaveb, může jít o bydlení ve velmi vysokém standardu. Místní menší developerské projekty mají ke klasickým panelákům 70. a 80. let hodně daleko. Jak kvalitou bydlení, použitých materiálů a životností, tak i duchem a citlivým zasazením do okolní zástavby. Nové byty na Opatově myslí i na zeleň a odpočinek, proto v jejich okolí naleznete upravená místa s lavičkami a stromy.

Novostavby v Praze 4 také nejsou typu „na zelené louce za městem“. Nemusíte se bát, že byste se ještě několik let po nastěhování brodili blátem staveniště k pár kilometrů vzdálené zastávce autobusu.

Výhody bydlení na Opatově

Jak později zmiňujeme v popisu Opatova jako lokality, mezi výhody bydlení na Opatově jeho vlastní obyvatelé nejčastěji uvádí:

  • Výborné spojení do centra města díky metru
  • Kompletní občanskou vybavenost a služby včetně velkých nákupních center a škol
  • Blízkost přírody, cyklostezek a parků
  • Nižší náklady na bydlení oproti čtvrtím blíže centru

Byty v Praze 4 jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo mladé páry, kterým hraje do karet nejen relativně nízká cena bydlení, ale také široká nabídka možností trávení volného času i dostupnost veškerých služeb.

Během 15 můžete být nejen v centru města, ale také uprostřed nákupního centra Chodov, mezi stromy Kunratického lesa nebo na břehu Hostivařské nádrže. Bydlení na Opatově tak může být překvapivě pestré. Pokud nemusíte nebo nechcete, nemusíte z Opatova doslova vytáhnout paty – vše důležité tam najdete.

 

Další volné byty v Praze k prodeji