Opatov jako lokalita

Datum publikace článku: 11. 08. 2019

Pokud se vám pod vyslovením jména Opatov vybaví odosobněné sídliště, možná byste mohli svůj názor mírně poopravit. Praha – Opatov je totiž mnohem pestřejší, než by se mohlo na první pohled zdát. Čím začít? Třeba tím základním – občanskou vybaveností a službami.

Bydlení v Praze 4 v Zahradách Opatov

Opatov nezklame

Opatov, i celá Praha 4 je výborně dostupná městskou hromadnou dopravou. Trasa metra C vás dokáže dostat do centra za pár minut. Pro řidiče je pak ideální bezprostřední blízkost hlavních tahů, díky kterým se rychle dostanete jak do Prahy, tak i mimo ni.

Celý Opatov nabízí kompletní občanskou vybavenost – od obřích nákupních center po školy, fitcentra a restaurace. Byť je na okraji Prahy, rozhodně od ní není odtržen. Opatov funguje jako samostatná čtvrť se vším všudy.

Okolí Opatova – zábava pro celou rodinu

Celá Praha 4 je ideální pro rodiny s dětmi. Nejenže je bydlení na Opatově cenově dostupné a s veškerou vybaveností, ale navíc je zde co dělat i o víkendu. V okolí Opatova najdete řadu parků a lesů, blízko je rozlehlý Kunratický les se spoustou cest jak pro projížďky na kole, tak i procházky s malými dětmi.

Nedaleký park Hostivař s mini ZOO je oblíbeným víkendovým výletním místem nejen obyvatel Opatova. Za zmínku také stojí multifunkční Chodovská tvrz, ve které se pravidelně konají koncerty, výstavy i programy pro celou rodinu.

Stranou na Opatově nezůstanou ani sportovci. Aquapark Čestlice a blízké cyklostezky vybízí k aktivnímu trávení volného času v přírodě.

Pro koho je Opatov vhodný

Bydlení v Praze 4 nejčastěji vyhledávají rodiny s malými dětmi nebo mladé páry. Najdou zde nejen dostatek příležitostí k trávení volného času, ale i blízkost přírody a široký výběr nemovitostí. Velkým plusem jsou také výhodné ceny, které se ve srovnání s bydlením blíže centru pohybují ve výrazně nižších hladinách.

 

Další nové byty k prodeji v Praze 5

Kaskády Barrandov patří mezi moderní rezidenční lokality v Praze, zároveň jsou velmi příjemným místem pro život ve městě a také v bezprostřední blízkosti Prokopského údolí.

V rámci další plánované výstavby zde bude vybudované nové centrální náměstí, které doplní již stávající nabídku obchodů a služeb, stejně tak nabídne nová místa k posezení s příteli, nákupům, sportu a relaxaci. Výborná je zde i dopravní obslužnost prostřednictvím linek MHD, která se díky plánovanému protažení tramvajové trati do budoucna ještě zlepší.

Přehled bytů k prodeji v Praze 5: